Esá prekvapili na účet Gorazdu, séria prehier SV sa predlžuje

By Ján Ivančík - Posted on 31 október 2009

Mužstvo v žltých dresoch dokázalo kolektívnym výkonom zdolať tabuľkovo nasadený Sv. Gorazd. Ten trápili obvyklé problémy v zakončovaní i defenzíve. Zápas o jednej sa vyznačoval mimoriadnou vyrovnanosťou a možno sa stane i najzaujímavejším duelom kola.

Prvý gól strelili domáci už v druhej minúte zo svojho prvého streleckého pokusu. Vyrovnanie hostí prišlo až v úplnom závere prvého dejstva, pričom táto fáza hry patrila hosťom. Celá prvá tretina sa niesla v tónoch dobíjania brány domácich.
Lepší vstup do druhej fázy hry mali Esá. Troma gólmi úplne zrujnovali psychiku Gorazdu a do tretieho dejstva vstupovali s ľahkosťou.

Záverečná pätnásťminútovka akoby nakopla hostí k lepším výkonom. Skutočne zázračné znovuzrodenie po druhej tretine prinieslo i ovocie v podobe dvoch gólov. Na ten posledný však domáci rýchlo odpovedali a stav tak bol 5:3. Na kontaktný gól sa síce Sv. ešte zmohol, no to bolo zo strany hostí všetko. Tri minúty pred koncom prišlo vylúčenie Gorazdu (Teplana) za sekania a následná hra bez brankára bola neúčinná. Po napínavom priebehu teda patrí triumf Esám za stavu 5:4.

13:00 ESÁ 5:4 SV GORAZD

Góly: Horváth 2, S. Hrnka, Jašík, Oravec - Teplan 2, Fuska, Káčer

Domáci: nevyjadrili sa (ak chcete vyjadriť svoj pozápasový názor - čítajte TU)
Hostia: „Bol to skutočne vyrovnaný duel. Išli sme doň s jednoznačným cieľom vyhrať, žiaľ, nepodarilo sa nám to. Podľa mňa rozhodla naša mimoriadne zlá druhá tretina a množstvo nepremenených šancí. “