Dve hviezdy zo Skalice, jedna z Nitry


By fhbl.sk - Posted on 27 október 2010

Hviezdami víkendového dvojkola (deviateho a desiateho kola) slovenskej extraligy podľa fhbl.sk Martinusík, Ecker a Brdečka.

 

 

Víkendové dvojkolo obohatilo oko diváka o množstvo zaujímavých výkonov. Z brankárskeho hľadiska sa hviezda týždňa udeľovala naozaj ťažko. Skvelými výkonmi zaujali hneď niekoľkí hráči. V súboji Nitry s Považskou Bystricou sa v dobrom svetle ukázal Tomáš Gažík z tímu Rytierov. Ten však nedostal príležitosť ukázať svoje kvality aj v súboji proti Žiline, keď prednosť dostal Haviar. Hoci teda inkasoval iba raz a svoje mužstvo výrazne podržal, náročnosť duelu ho neoprávňuje na metál po náročnom dvojkole. Hviezda mohla putovať aj na Liptov. Po shotoute proti Sharks však prišla osemgólová nádielka od LG a hviezdny sen sa rozplynul. Medzi najhorúcejších kandidátov sa napokon zaradil gólman Pruského Peter Moško. Vynikajúcim výkonom doviedol LG Bratislavu takmer k nervovému zrúteniu. Napriek trom inkasovaným gólom bol hlavným strojcom úspechu ŠK 98, keď pokryl neuveriteľné množstvo loptičiek smerujúcich do jeho brány. Renomé si však pokazil stretnutí so "žralokmi" keď z osemnástich striel trikrát kapituloval. Po dlhom uvážení napokon s titulom najlepšieho brankára obišiel ochranca svätyne Skalice Jozef Brdečka. Ten síce nastúpil iba proti Martinu, no v šlágri priviedolsvoj tím k výhre po samostatných nájazdoch. Cez hru lovil oranžové čudo zo svojej brány iba dvakrát.

Medzi hráčmi z poľa sa vo výbere ocitli hneď dve mená zo Skalice. Kapitán Záhorákov Milan Sobol mohol zabezpečiť, že všetci hráči týždňa budú zo Záhoria. Práve on svoma presnými zásahmi rozhodol o výhre svojho mužstva nad Martinom, gól vsietil aj Komete. O titul pre najlepšieho požiadala aj dvojica z Ružinova. Štvorbodový Danko strelil v dvoch zápasoch tri góly a k nim pridal jednu asistenciu, o nič horší nebol ani výkon Hubera, ktorý zaznamenal hetrik a pridal i jednu asistenciu. Svoje slovo mal i zástupca LG Bratislava Tóth, ktorý sa tiež zaskvel hetrikom.

Hviezdu týždňa sme napokon udelili priebežne najproduktívnejšiemu hráčovi ligy zo Skalice Jaroslavovi Martinusíkovi. V dvoch vystúpeniach Skalice si na konto pridal štyri góly. Bol hnacím motorom svojho mužstva pri výhre nad Vrútkami, svoje povedalaj v boji s Martinom.

Druhé ocenenie putuje tento raz do Nitry. Michal Ecker už viackrát žiadal o hviezdu, no tento raz ju aj vyhral. Druhý najlepší strelec extraligy, šiesty najproduktívnejší hráč a najproduktívnejší muž Nitranov zaznamenal štyri góly. Tri vsietil Považskej Bystrici, jeden pridal do siete druhéhomužstva s názvom Žirafa - Žiline. K tomu pridaj i jednu asistenciu a stal sa najproduktívnejším mužom kola.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.