Dva bratislavské skalpy a bez inkasovaného gólu


By Ján Ivančík - Posted on 11 marec 2010

"Do Bratislavy sme šli s cieľom získať tri body. Čo by bolo naviac, to bolo nad plán," povedal pre fhbl.sk vedúci mužstva MŠK Kežmarok Pavol Humeník.

Kežmarok má za sebou mimoriadne vydarený víkend. V sedemnástom kole presvedčivo zdolal bratislavský Profis a v dohrávke pätnásteho kola získal ešte o gól vyššiu výhru nad Ružinovom. Dva bratislavské skalpy za jeden víkend je mimoriadna bilancia. Bonusom je fakt, že Kežmarčania ani raz neinkasovali. S výkonom mužstva bol spokojný aj vedúci tímu MŠK Kežmarok Pavol Humeník. Práve s ním sa FHBL.sk rozprávalo po úspešnom dvojkole.

Vyjadrenie k zápasu sedemnásteho kola Profis Bratislava – MŠK Kežmarok 0:3:


"Vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas, pretože súper zaznamenal v ostatnom kole víťazstvo v Považskej Bystrici, čo mu určite zvýšilo sebavedomie. Zápas to aj plne ukázal, keď mal výbornú úroveň. Stretnutie sme vyhrali najmä zásluhou nášho brankára. Ten vychytal aj najväčšie tutovky súpera a nepustil za sebou ani jednu loptičku. Súpera sme
nakoniec prestrieľali 34:17, takže víťazstvo sme si zaslúžili. Ak sme však chceli ísť do play-off, tak sme tento zápas jednoducho museli vyhrať. To sme urobili, takže na našej strane je úplná spokojnosť."


Vyjadrenie k dohrávanému stretnutiu pätnásteho kola Ružinov Bratislava – MŠK Kežmarok 0:4:


"Zápas susedov v tabuľke a priamy súboj o piatu priečku priniesol, myslím si, výborný hokejbal. Veď sa stretol ostatný majster s ostatným víťazom MAMUT CUPu, takže som aj rád, že sa na zápas prišli pozrieť i funkcionári Slovenskej hokejbalovej únie. Zápas rozhodli výkony brankárov. Excelentný výkon brankára Glevaňáka bol základným kameňom nášho úspechu. Výborný zápas odohrali aj kapitán Majer, ďalej Šlachtič, Karol Jankura, Jasovský a Svitana. Ružinov ukázal, že vie uzamknúť súpera, vie si vytvoriť tlak, má všetko výborných hráčov, no jednoducho nebolo mu súdené dať ani gól. Sme radi, že po domácom víťazstve 3:2 v našom úvodnom domácom zápase, keď sme otvárali v Kežmarku nový hokejbalový štadión, sme vyhrali nad majstrom i u neho, a že s ním tak
máme stopercentnú bilanciu."

Pavol Humeník sa po takom famóznom výkone ani  nesnažil skrývať optomizmus. "Dobytie hlavného mesta" prebehlo až nad očakávania hladko.

"Z dvoch víkendových zápasov v Bratislave sme si do Kežmarku odviezli šesť bodov a nedostali sme pritom ani gól! To je pre nás veľmi potešujúce, lebo do Bratislavy sme šli s cieľom získať tri body. Čo by bolo naviac, to bolo nad plán."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.