Druhá výhra nad Švajčiarmi sa zrodila bez problémov

By TOPhbl.sk - Posted on 17 február 2019

Slovensko v druhom meraní síl zvíťazilo nad Švajčiarskom bez väčších komplikácii.

V prvom nedeľňajšom stretnutí na turnaji v Plzni zaznamenali Slováci hladké víťazstvo nad Švajčiarskom, keď prakticky rozhodla už prvá tretina. V nej získali naši reprezentanti trojgólový náskok, ktorý následne už iba zvyšovali na záverečných 7:1.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia na turnaji troch krajín:

Slovensko 7:1 (3:0 1:1, 3:0) Švajčiarsko
Góly: 6. Cíbik (Vozár, Fodrek), 7. Minárik (Olejník, Lipták), 11. Božík (Horváth), 27. Vozár (Cíbik), 32. Fodrek (Božík, Vozár), 34. Minárik (Olejník), 38. Lipták (Bilík) – 21. Döbeli (Paulík, Mermoud)

Slovensko: Murček - Minárik, I. Gajdoš, M. Gajdoš, Lukáč, Horváth, Fodrek, Dejneka, Vidlár -  Piják, Rufati, Válek - Božik, Cíbik, Vozár - Pospíšil, Behúl, FiIlo - Bilik, Olejník, Lipták

Švajčiarsko: Ziörjen (16. Brodard) – Däppen, Grandjean, Heynen, Hohl, Mermoud, Müller Y., Rindlisbacher, Stäheli, Sonzogni – Blätter, Döbeli, Enzler, Faina, Filipek, Hausherr, Kummer, Müller T., Paulík, Schildknecht, Šibík, Tschantz

Marián Gregorík (tréner Slovenska pre hokejbal.sk): "Zápas sa rozhodol už v prvej tretine. Snažili sme sa dohrať bez zranení, zabavili sme sa. Chceli sme aj ušetriť sily na ďalší zápas."