Do svetového šampionátu v Košiciach zostáva už iba sto dní!


By SITA - Posted on 07 marec 2019

Už len sto dní zostáva do začiatku svetového šampionátu v Košiciach.

Už iba sto dní zostáva do začiatku tohtoročných majstrovstiev sveta v hokejbale organizácie ISBHF v Košiciach (14. - 22 júna).

Ide o spoločný šampionát mužov a žien, ktorý sa organizuje každé dva roky.

Chcú štvrté zlato v rade

Slovenskí hokejbalisti patria v kategórii mužov medzi absolútnu svetovú špičku, na uplynulých troch šampionátoch si vybojovali tri prvenstvá a v nastolenom trende by radi pokračovali aj na domácom turnaji.

Triumfovať štyrikrát v neprerušenej sérii sa doposiaľ podarilo iba Kanade v rokoch 2001-2007. Kanada je zároveň s piatimi prvenstvami aj na prvom mieste v historických tabuľkách, Slovensku so štyrmi zlatými medailami patrí druhá priečka, tretí sú Česi s troma víťazstvami.

Zhoda okolností s hokejovým šampionátom

Majstrovstvá sveta sa na Slovensku uskutočnia po štvrtýkrát. Bratislava svetovú elitu hostila v rokoch 1996 a 2011 a v roku 1999 sa šampionát uskutočnil vo Zvolene.

"Teším sa, že sa nám podarilo priniesť majstrovstvá sveta opäť do našej krásnej krajiny. Chceli sme odmeniť aj východ Slovenska. Keď sme sa rozhodli pre Košice, ešte sme nevedeli, že tam bude aj skupina so slovenskými hokejistami. Je to zhoda okolností. Verím, že vyťažíme z toho ošiaľu a príde čo najviac ľudí," uviedol na stredajšej tlačovej konferencii prezident Slovenskej hokejbalovej únie (SHbÚ) Jozef Stümpel.

Organizátori pilne pracujú na tom, aby na začiatku šampionátu bolo všetko v poriadku.

"So Steel arénou máme dobré vzťahy a dohodli sme sa na výhodných podmienkach pre nás a zaujímavých pre nich. Máme otvorenú spoluprácu s mestom i vyššími územnými celkami. Majstrovstvá sveta v hokejbale budú patriť medzi najväčšie v kolektívnych športoch, ktoré sa uskutočnia na Slovensku," vyhlásil generálny sekretár SHbÚ Július Száraz.

Medailové ciele


V Košiciach bude mužská reprezentácia SR bojovať o titul dovedna trinásty raz, ženy sa na MS zúčastnia siedmykrát. Muži sa v A-skupine stretnú s Českom, Fínskom, USA a Francúzskom.

"Na šampionát sa veľmi teším. Konečne sa vrátime domov, už som zažil MS v Bratislave a verím, že aj v Košiciach to bude skvelé. Máme náročnú skupinu, Česi budú dobre pripravení, problémy nám robia aj Fíni. Ani jeden zápas na MS nebude jednoduchý, ale verím nášmu tímu. Máme šancu získať aspoň medailu, ale dúfam, že sa nám podarí získať zlato a rozšírime našu zbierku titulov," povedal hokejbalový reprezentant SR Jaroslav Martinusík.

"Bude to veľký zážitok, možno budeme mať z domáceho prostredia i stres, ale verím, že to zvládneme a poženie nás to dopredu," dodal.

Smelé ciele má aj ženská reprezentácia SR.

"Najväčšie favoritky sú Češky. Aj my však chceme bojovať o medailu. Skončila nám jedna silná generácia, celý káder sme museli obmeniť. Som veľmi spokojný s prístupom dievčat. Začali sme so širokým kádrom, ktorý postupne okresávame. Chceme postúpiť do semifinále a ďalej uvidíme. Bude rozhodovať každý zápas," uviedol tréner národného tímu žien Marián Hambálek sto dní pred začiatkom šampionátu.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
17 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.