Bratislava s dvoma hráčmi kola, hviezdu má aj Pruské


By fhbl.sk - Posted on 20 október 2010

Hviezdami ôsmeho kola slovenskej extraligy podľa fhbl.sk Fumač, Škvaridlo a Kalis.

Súboje ôsmeho kola priniesli opäť množstvo vzrušenia a skvelých individuálnych výkonov. Na post brankára sa hlási niekoľko mien, poďme sa teda pozrieť na najväčších ašpirantov na titul hviezdy kola.

Jednoduchou matematikou - najmenej inkasovaných gólov - najlepší výkon prídeme k dvoch menám:  Vladimír Kalis z LG Bratislava a Lubor Komenda zo Skalice. Komendov výkon určite stojí za zmienku, keďže vykryl vyše štyridsať pokusov súpera a "žraloci" ho prekonali iba raz. O poznanie horšie dopadol jeho náprotivok Jiří Šajar, ktorý inkasoval až deväťkrát. Aj napriek tomu patril medzi najväčších ašpirantov na titul hráča kola. Za neho hovorí fakt, že aj napriek množstvu inkasovaných gólov odchytal celý duel, čo je mimoriadne nezvyčajné a vyše sedemdesiat striel súpera, ktoré na neho mierili! Z týchto kandidátov napokon najlepšie vyšiel ochranca svätyňe úradujúceho majstra. Kalis v tvrdom súboji LG s Ružinovom podal výborný výkon a bol pre svoj tím jasnou oporou. V jeho prospech hrá aj fakt, že jeho mužstvo čelilo najnebezpečnejšiemu súperovi.

Medzi hráčmi nebolo rozhodovanie opäť o nič jednoduchšie. Svojho zástupcu medzi výberom najlepších má opäť Skalica. Peter Galbavý so šistimi bodmi bol jednoznačne najúčinnejšou zbraňou Záhorákov. Štyri vsietené góly sú skvelou vizitkou. Skvelým výkonom zaujal aj trojbodový Marek Kuzmík, ktorý strelil dva góly Martina ale aj jeho klubový spoluhráč Lukáš Tomka so štyrmi bodmi za gól a tri asistencie. Dobrý výber poskytli aj ostatné stretnutia ôsmeho kola. Veď napríklad Miroslav Šulek bol pri každom z troch zásahov Žiaru nad Hronom.

Hviezdu sme však napon udelili dvojici Adam Fumač z Pruského a Tomášovi Škvaridlovi z LG Bratislava. O Fumačovom vyhlásení nemôže byť ani pochýb. Súperom Pruského bola Nitra a tá vystupovala v jednoznačnej roli favorita. Práve Fumač bol strojcom úspechu hostí z Pruského, keď stál pri všetkých góloch svojho mužstva a dokonca pridal aj rozhodujúci samostatný nájazd. Treba pri tom zdôrazniť, že nešlo o zápas na góly skúpy ale o prehru Nitranov v pomere 5:6 po samostatných nájazdoch. Fumač rozvlnil sieť Nitry štyrikrát a pridal jednu asistenciu. Už iba prvý gól po neuveriteľnej akcii by stačil na pozváknu do reprezentácie. Fumač prešiel sám pol ihriska, prekľučkoval sa cez celú obranu domácich a pohybom tela oklamal brankára. Jeho výkon v zápase by bol hodný azda i dvoch hviezd.

Druhý metál odovzdávame novopečenému hráčovi LG Bratislava Tomášovi Škvaridlovi. Nová posila Bratislavčanov urobila poriadny vietor v obranných radoch Ružinova. Zrejme on bol najväčším strojcom víťazstva svojho výberu. Bratislave pomohol dvomi presnými zásahmi a nahrávkou. Bol výraznou osobnosťou derby, jeho prehľad v stretnutí bol evidentný a v jeho prospech hrá tiež kvalita a náročnosť súboja.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (9 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.