Bratislava: Prvá prehra Tehelného pola, prvý bod pre LG, ale aj vážne zranenie na Nivách.

By TOPhbl.sk - Posted on 05 december 2017

V Bratislavskej hokejbalovej lige bolo na programe dvanáste kolo, ktoré prinieslo i veľmi nepríjemné a nanajvýš nevídané zranenie.

Bratislavská hokejbalová liga je jedna z mála, ktorá sa do dnes, na základe žiadosti hráčov, hráva bez prilieb.Povinnosť nosiť prilby sa podarilo presadiť až na začiatok roka 2018.Do jarnej časti ligy tak všetci hráči budú musieť mať prilbu povinne.

Dôležitosť tejto časti výstroje sa ukázala práve v posledný mesiac platnosti starých pravidiel.

"V závere druhej tretiny zápasu medzi Indiánmi a Nivami útočiaci hráč Indians vystrelil tvrdú strelu, pričom zlomil hokejku, ktorej čepel vyletela smerom k blokujúcemu hráčovi Nív tak neštastne a s takou razanciou, že mu spôsobila amputáciu asi tretiny ušnice. Nasledoval prevoz do nemocnice a pokus o záchranu ucha. Dnes je chvalabohu ucho prišité a všetci veríme, že sa ujme a celý tento smolný moment dobre dopadne.Poďakovať treba všetkým, ktorý včas zareagovali a pomáhali pri ošetrení," informoval TOPhbl.sk Ivan Prokop a na margo stretnutia dodal:

"Čo sa týka priebehu zápasu, tak do tohto momentu sme prehrávali 1:2, potom čo sa v druhej tretine Indiánom podarilo otočiť zápas. Poslednú tretinu sme kvôli spomínanému zraneniu dohrávali iba s dvoma útokmi. Bolo to kondične náročné a navyše zranenie sa týkalo jedného z našich klúčových hráčov, no podarilo sa nám zomknúť, zabojovať a vyhrať túto tretinu 4:0. Konečný výsledok 5:2 je teda v prvom rade venovaný Peťovi, ktorý v zápasoch necháva svoje srdce a dnes tam takmer nechal dalšiu časť zo seba. V mene celého tímu HBK 500 NIVY  a myslím, že v tomto prípade môžem hovoriť aj za celú hokejbalovú komunitu, prajeme Peťovi v prvom rade aby sa ucho ujalo, skoré uzdravenie, rýchly návrat na ihrisko a ešte veľa strelených gólov."