B-muži: Francúzi v tvrdom boji zdolali Hong-kong

By Ján Ivančík - Posted on 20 jún 2011

Výsledky stretnutí B-kategórie majstrovstiev sveta mužov.

Už aj B-kategória mužov zažila stretnutie na hlavnej ploche Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Hoknk-kong si zmeral sily s nováčikom z Francúzska. Obhajcovia štvrtého miesta z posledných majstrovstiev sveta si ako prví vypracovali niekoľko šancí, no využiť ich nedokázali.

V prvej tretine sa napokon ako prví presadili Francúzi. Už vo štvrtej minúte sa presadil Sauvage, čím stretnutie nabralo dovtedy nevídaný náboj. Hralo sa tvrdo do tela a osobnými súboji ani jeden tím nešetril.

V druhej časti sa "domácim" podarilo vyrovnať, no v 36.minúte Francúzsko dokázalo opäť skórovať. Súper na tento gól odpovedať nedokázal, a tak sa duel skončil výsledkom 2:1 pre Francúzsko.

Výsledok stretnutia B-kategórie mužov -utorok:

Hong-Kong 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) Francúzsko

Góly:: 17. Wall (Stark) - 4. Sauvage (Perrot), 36. Haneš (Ballet)

Hong Kong: Lui (Tam) - Price, Hoefnagels, Champion, Langille, Wong, Mun, Chin, Diec, Kuzma, Diec V., Wall, Gaston, Winia, Maston, Copus, Stark, Robinson, Hynes, Chan, Lee, Tran, Ma.

Francúzsko: Müller (Garcia-Alvarez) - Konopka, Himler, Ballet, Slovak, Pfeiffer, Desbras, Proutat, Bogus, Perrot-Audet - Sevcik, Rouyer E., Sauvage, Barre, Motreff, Capet, Dubois, Rouyer C., Hanes, Prošvic, Stepanek.

Veľká Británia 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) Kajmanské ostrovy
Góly: V. Porubsky (C. Morrison, R. Clayton), C. Morrison, V. Porubsky (S. Corlett) - B. Rivard (J. Jewitt, D. Hather), C. Appleyard (C. Creighton, P. Cover)