Aj Česi už poznajú svojho majstra, rovnako ako vlani sa ním stala Vlašim

By Michal Runák - Posted on 12 máj 2013

Hokejbalisti HBT Vlašim opäť na tróne, Hradec Králové berie striebro.

Naši západní susedia už poznajú svojho majstra, hokejbalisti HBT Vlašim sú po roku opäť na tróne. Po domácich víťazstvách šli do Hradca pre definitívu, no podarilo sa im to až na druhý pokus. Finálová séria teda mala rovnaký priebeh, ako tá naša. Zisk titulu pre Vlašim znamená, že v Česko - Slovenskom superpohári sa stretnú opäť proti Nitre. Bronz získava v sezóne 2012/13 Hradec Králové, bronz putuje do Kladna.

HBC Hradec Králové 1988 2:1pp (0:0,1:1,0:0 - 1:0) HBT Vlašim

Góly: 20. Bacovský (Novák, Švanda), 51. Novák (Bacovský) – 25. Janáček (Bartejs, Kříž). Strely: 25:19. Vylúčenia: 5:2. Diváci: 250. Rozhodovali: Pikula, Šprincl. Stav série: 1:2.

HBC Hradec Králové 1988: Šimara (Brykner) – Hrabica, Mlejnek, Švanda, Hora, Hrubý, Veselý, Fišer L., Černý, Štefansky, Krejčík, Ježek, Petr, Hudeček Miloslav, Novák, Bacovský, Tesař, Jiřík, Lux, Fišer J., Nutil

HBT Vlašim: Straka (Šindelář Filip) – Čičatka, Nýdl, Blažek, Juráček, Kříž, Střeska, Kieler, Bartejs, Janáček, Slanina, Topolánek, Burda, Dušek, Hudeček Lukáš, Šindelář Jakub, Konečný, Wróbel, Špale, Horák

Tretí zápas v Hradci priniesol drámu, ktorú až v predĺžení rozmotal Novák. Hralo sa ťažkom teréne, o čom sa môžete sami presvedčiť v nasledujúcej fotogalérii.

HBC Hradec Králové 1988 0:4 (0:0,0:3,0:1) HBT Vlašim

Góly: 27. Hudeček (Wróbel), 29. Janáček, 29. Topolánek (Hudeček), 44. Horák (Blažek). Rozhodovali: Kubičík, Polášek, Velčovský, Vrba. Diváci: 250. Stav série: 1:3

HBT Vlašim: Straka – M. Čičatka, Nýdl, Blažek, Juráček, Kříž, Střeska, Kieler, Bartejs, Janáček, Slanina, Topolánek, Burda, Dušek, L. Hudeček, J. Šindelář, Konečný, Wróbel, Špale, Horák.

V rozhodujúcom stretnutí si už obhajca titulu nedal vziať šancu, zápas rozhodol koniec druhej tretiny, kedy hráči Vlašimi strelil za dve a pol minúty tri góly. Horák potom už len pečatil výhru a zároveň aj titul gólom do prázdnej bránky.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)