Žilina zo Záhoria opäť bodovo naprázdno

By fhbl.sk - Posted on 05 október 2010

Žilina opäť nedokázala prekonať Skalicu na jej pôde.

Žilina vycestovala na zápas s úmyslom prelomiť prekliatie skalického ihriska a odviesť si
po prvý krát v histórii zo Záhoria body. Lenže od úvodného buly to boli práve domáci, ktorí
diktovali tempo zápasu a vypracovali si rad sľubných príležitostí.Prvý krát sa skóre zmenilo
vo štvrtej minúte po góle Válka, ktorému pred bránku Šima presne prihral Krajsa 1:0. Domáci strelec síce dopravil loptičku do súperovej bránky nohou, no po konzultácii oboch inak v tomto zápase pozorných rozhodcov bol gól uznaný a nejednalo sa tak podľa ich verdiktu o úmysel. Hostia sa po inkasovanom góle otriasli a niekoľkokrát nebezpečne vystrelili na domáceho gólmana. Za necelé dve minúty bolo vyrovnané, keď sa spoza bránky nahodená loptička nešťastne odrazila domácemu brankárovi pomedzi betóny 1:1.Gól bol pripísaný Lackovi a začínalo sa "od nuly".

Skaličanov však tento nešťastný moment nepoložil a ďalej pokračovali v dobíjaní Šimovej bránky. Ten sa vyznamenal niekoľkými výbornými zákrokmi a držal svoj tým v zápase až do 12-tej minúty, keď bol bezmocný po úniku reprezentačnej dvojice Galbavý - Martinusík a posledne menovaný poslal zeleno-bielych opäť do vedenia 2:1. Aj v druhej časti zápasu mali domáci viacej z hry, no miesto toho aby skóre zvýšili, začali hrať nečisto vo svojom útočnom ťažení. A tak prišiel trest v podobe vyrovnávajúceho gólu, ktorý vsietil v presilovke po peknej akcii Lacka reprezentant Slovák a bolo 2:2. Našťastie krátko na to si šiel na trestnú lavicu sadnúť žilinský Ratulovský a domáci oplatili rovnakou mincou, keď Sobol neváhal a spoza modrej čiary delovkou prestrelil všetko čo stálo v ceste 3:2.V tretej časti sa obaja súperi snažili o to aby neurobil ani jeden z nich zbytočnú chybu. Žilinčania však museli viacej otvoriť hru aby sa im podarilo vyrovnať.No nenachádzali na to už dosť potrebných síl a tak domáci s prehľadom ubránili toto chudobné vedenie až do konca zápasu a pripísali si tak na svoje konto piaty víťazný duel v rade.

HbK 87 Skalica 3:2 (2:1,1:1,0:0) HBC Žirafa Žilina
Góly: Válek, Martinusík, M.Sobol – Lacko, Slovák

Skalica: Martinusík, Krajsa, Vadík, Válek, Komenda, Sofka, Jablonický, Daniel, Galbavý, Sobol, Babiar

Žilina: Šimo, Hulín, Slovák, Pavlorek, Vojaský, Dubovec, Lacko,,Mokoš, Krakovský, Ratulovský, Bestvina

Tresty: 4:3 vylúčený:4:3; strely: 29:14; rozhodovali: Mikula, Černek /obaja CZE/; divákov:80

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.3 (6 votes)