Žilina sa opäť takmer vytiahla na Nitru, favorit nepodľahol

By TOPhbl.sk - Posted on 02 apríl 2011

Žilinským extraligistom ušiel mečbal iba o vlások.

HBC Žirafa Žilina3:4(2:1, 1:1, 0:2)HBK Nitrianski rytieri
Góly a asistencie: 7. M. Dubovec (Lajčiak), 9. Pirošík (Melicherčík), 23. A. Dubovec (Melicherčík) - 7. Beniač (Cajchan, Balaška), 28. Thron (Chovan, Martiška), 42. Ecker (Mráz, Ladiver), 44. Martiška (Thron, Slovák)

Nitrianski hokejbalisti od úvodných minút potvrdzovali najvyššie ambície a v stretnutí sa ujali vedenia. Ešte v tej istej minúte sa však podarilo domácim vyrovnať a do konca tretiny vývoj zápasu otočiť. Keď potom v druhej časti pridali tretí presný zásah, zdalo sa, že Rytieri si pripíšu druhú prehru v play-off. Opak bol však pravdou, pretože Nitrania potom súpera prakticky nepustili z jeho obrannej tretiny. Kombinačne boli jasne lepší a svoje o obraze hry hovorí aj pomer striel – 11:38 pre hostí. Rytierom sa ešte v druhej časti podarilo znížiť a dvomi presilovkovými gólmi v záverečnom dejstve strhli víťazstvo na svoju stranu..

Žilina: Winkler, Krško - Pavlorek, Lajčiak, Vojaský, Dubovec, Koštek, Cíba Pirošík, Melicherčík, Mokoš, Kuna, Hartel, Hulín, Hájek, Chodelka,, Marjenka, Bednár, Kosa, Dubovec, Janisek

Nitra: Petrík, Gažík – Titka, Maxin, Hraško, Javorčík, Káčer, Martiška, Ladiver, Mráz – R. Kašša, Kučerka, Hrivnák, Beniač, Balaška, Cajchan, Chovan, Thron, Slovák, Mach, Ďurický, Ecker.

Richard Mráz, (tréner Nitry): „S výsledkom som veľmi spokojný. Aj v dnešnom zápase sme ukázali väčšiu chuť vyhrať, keď sa nám podarilo nepriaznivý stav zvrátiť. Bolo vidieť, že sme do stretnutia dali maximum.“

zdroj: nitra.sme.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (4 votes)