Štvrtý ročník Kilo Cupu putoval do Nitry


By fhbl.sk - Posted on 31 máj 2010

V Topoľčanoch sa uskutočnil štvrtý ročník hokejbalového turnaja Kilo cup. Víťazom turnaja sa stali hokejisti z Nitry, druhú priečku obsadili Topoľčany.

Usporiadateľom bol obranca Slovana Bratislava a odchovanec topoľčianskeho hokeja Jozef "Kilo" Kováčik. Na turnaji sa celkovo predstavilo osem mužstiev. Duklu Trenčín, Slovan Bratislava a HC Nitra doplnili topoľčianske výbery - HC, Mesto, Bombardéri, Masné chleby a mužstvo sponzorov.

Výsledky víťaznej Nitry: Slovan 9:3, Masné chleby 10:5, Sponzori 12:4.
Poradie v skupine: 1. Nitra, 2. Slovan, 3. M. chleby, 4. Sponzori.

Vo finále sa medzi Nitrou a HC Topoľčany zrodila remíza 3:3, keď Nitra doťahovala dvojgólové manko. V nájazdoch však po góloch Zajaca a Königa vyhral tím spod Zobora 2:0, a tak celý zápas 4:3 po sn.

Najlepším obrancom bol Peter König a strelcom Martin Zajac (obaja Nitra).

Zostava víťaza z  Nitry: Petrík - G. Saliji, S. Saliji, Slovák, T. Chrenko, M. Chrenko, Uhnák, Mezei, Zajac, König, Tvrdoň.

"Teším sa na mnoho priateľov spomedzi hokejistov. Je to pre nás veľká šanca stretnúť sa spolu a urobiť aj nejakú dobrú vec. Je to aj darček pre topoľčianskych divákov, ktorí si môžu pozrieť dobrý hokejbal a stretnúť naživo obľúbených hokejistov," komentoval celú akciu pre agentúru SITA Jozef Kováčik.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
9 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.