Aj odvetný duel medzi Pruským a Nitrou sa rozhodoval až v nadstavenom čase. Rozdelenie bodov však tento raz dopadlo inak.

ŠK 98 Pruské 2:3sn(0:1,2:1,0:0-0:1) Nitrianski Rytieri

Góly: Pecucha, kučera – Ďurický, Cajchan, rozh. nájazd B.Thron

Vylúčenia: 7+10OT-8 Využité:1-1 Diváci: 150 Rozhodovali:  Pikola, Černý

Zostavy:
Pruské: Moško, Šišovský – Chotár, Gregorík, Kyselica, Pavlačka, Kolman – Buday M, Pecucha, Škultéty, Kučera, Maděra, Bielik, Bakoš, Buday O, Suchánek
Nitra: Mach, Titka, Maxin, Kašša, Ďurický , Čičo, Kašša, Riegel, Thron, Beniač, Haviar, Petrík, Káčer, Martiška, Ecker, Mráz, Javorčík, Hraško, Haring, Balaška, Hrivnák, Cajchan

Zápas začal s veľkým nasadeným oboch mužstiev, o čom svedčí skutočnosť, že už v druhej minúte boli dvaja hráči zranení. Ako prvý ohrozil bránku súpera domáci Maděra, ale jeho strela trafila brankára. Prvá veľká šanca na skórovanie sa naskytla Nitre v 9. min. v podobe presilovej hry o dvoch hráčov v trvaní 110 sekúnd. Domáci sa obetavo ubránili. V 13. min. Nitra otvorila skóre tohto zápasu, keď sa v rohu pekne uvoľnil Ďurický a jeho nahodená lopta skončila v bráne Pruského. V 14. min. mohla Nitra zvýšiť pri útoku troch na jedného obrancu, ale zakončenie skončilo na tyčke Moškovej brány. Po prvej tretine Nitra viedla vďaka lepšej kombinačnej hre.

Druhá tretina pokračovala rovnako ako prvá a útoky sa striedali na oboch stranách. Domáci získavali územnú prevahu aj vďaka vylúčeniu nitrianskych hráčov. Maděrove, ale aj Kučerove zakončenie v pohode likvidoval Petrík, v bráne hostí. V 21. min. počas presilovky Pruského hostia nedokázali vyhodiť loptičku s vlastného pásma, ktorú vybojoval Kyselica a na pohotovú Pecuchovu strelu Petrík nestihol reagovať. V 25. min. opäť Pecucha nahral na červenej do behu Škultétymu, ale jeho strela len tesne minula hornú žrď Petríkovej bránky. Naopak na druhej strane sa tešili Nitrania, keď Peter Kašša prenikol po ľavej strane a jeho center Cajchan doklepol za Moška. V nasledujúcej 26. min. sa radovali aj domáci. Kučera na obrannej modrej vypichol loptičku a samostatný nájazd lišiacky zakončil Petríkovi medzi betóny a vyrovnal na 2:2. V 28. min. počas presilovky si domáci vytvorili niekoľko výborných streleckým príležitosti, ale všetky bez gólového zakončenia. Vďaka presilovkám druhá tretina patrila domácim.

Tretia tretina mala podobný scenár ako predchádzajúce, ale gólové príležitosti vznikali iba pri presilovkách. Hlavne pri vylúčení Kučeru v 8. min. sa zaskvel v domácej bráne Moško, ktorý vytiahol niekoľko pekných zákrokov. V druhej polovici tejto tretiny sa stupňovala aj nervozita, z čoho pramenili aj niektoré vylúčenia. V 39. min. hrala Nitra opäť presilovku o dvoch hráčov a práve tu mohol domáci Maděra rozhodnúť, ale svoj únik nezakončil. Kompenzáciou rozhodcov sa dostali aj domáci do výhody o dvoch hráčov, ale taktiež bez gólového zakončenia a tak zápas skončil 2:2. Nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých Thron v 5. serii rozhodol o víťazstve Nitry 2:3.

zdroj: sk98.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (13 votes)