HBK 87 Skalica 3:1 (1:0,0:1,2:0) ŠK 98 Pruské

HBK Skalica : Komenda, Brdečka – Sabol, Daniel, Sofka, Zelenka, Martinusík, Vadík, Galbavý, Válek, Krajsa, Šefčík, Jablonický, Macháček, Liščák, Salajka
Tréner : Bolebruch
ŠK 98 Pruské : Moško, Šišovský – Chotár, Gregorík, Pavlačka, Kyselica, Kolman, Suchánek – Gavač, Bielik, Maděra, Škultéty, Fumač, Buday O, Pecucha, Bakoš, Buday M.
Tréner : Cíbik F.

Rozhodovali: Královič, Slezák

Úvodné sekundy sa vydarili domácim, keď Moško neudržal Krajsovu strelu medzi betónmi a loptička sa pomaly dogúľala za bránkovú čiaru. To zanechalo stopu na Pruštianskom mužstve, ktoré zlou rozohrávkou vo vlastnom pásme umožňovalo domácim vytvoriť si tlak a často ohrozovať Mošku. Útočné aktivity domácich pribrzdilo v 4. min. vylúčenie Sofku, ale dobrou obrannou hrou nedovolilo šokovaním hosťom súvislý tlak a ohroziť Komendu. V 10. min. bol vylúčení Škultéty, ktorého o minútu nasledoval aj Kolman a domáci mali presilovku o dvoch hráčov. Tú však o chvíľu ukončil Vadík, ktorý sa previnil sekaním brankára Mošku. O tom, že hra 4:4 lepšie vyhovuje Prušťanom sme sa presvedčili v 12. min, keď rýchly protiútok Škultétyho zakončoval Fumač strelou do žrde. Táto šanca nakopla hostí k väčšej ofenzíve a na dlhšiu dobu sa osadili v pásme Skalice. Po jednom z nebezpečných útokov hostí v 14. min. si neudržal svoje nervy na uzde domáci Daniel a uštedril ,,hlavičku” Maděrovi za čo dostal 5+TH. Hoci si hostia vypracovali niekoľko dobrých šancí, v prvej tretine sa stav už nezmenil.

Už 1. min. druhej tretiny mohol Pecucha vyrovnať, ale netrafil prázdnu skalickú bránu. Hostia veľa akcií prekombinovali, takže sa ani nedostali k zakončeniu. Loptička im často preskakovala ponad čepele a tým dávali možnosť domáci k protiútoku. Peknú akciu s úspešným zakončením zahrali Prušťania v 26. min. Chotár z krídla nahodil loptu pred bránku a nabiehajúci Fumač ľahkým tečom ju usmernil k tyčke Komendovej brány 1:1.
Začiatok tretej tretiny pokračoval hrou 4:4, v ktorej si Prušťania opäť vypracovali niekoľko pekných šancí, ale v rozhodujúcej chvíli netrafili loptičku. V 36. min. počas presilovky mohli ísť hostia do vedenia, ale ako sa premieňajú šance im ukázali domáci na konci 38. min, keď Šefčík z modrej ľahko nahodil loptičku pred bránku, kde ju Krajsa vo vzduchu tečoval povedľa ľavého Moškovho betónu do siete 2:1. Hostia stiahli hru na dve päťky a snažili sa vyrovnať. Ich snahu ukončil Suchánek v 12. min, keď fauloval a bol vylúčený. Počas oslabovky ušiel domácej obrane Fumač, ale pri zakončení netrafil bránu. Opäť sa potvrdilo nedáš-dostaneš a z nasledujúceho útoku po biliardovej akcii osamotený Válek pred Moškom tečom medzi jeho betóny zvýšil na 3:1. Zbytočná a nechutná scéna sa odohrala dve minúty pred koncom tretej tretiny, keď vylúčený Škultéty bol na trestnej lavici inzultovaný skalickým divákom a záver zápasu sa dohrával za asistencie polície. Skalica tento zápas vyhrala 3:1 a vyrovnala stav série na 1:1. Zápas pred 150 divákmi dobre rozhodovali Královič so Slezákom.

Zdroj: František Cíbik

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.1 (15 votes)