Ďuriba Cup 2010 so zastúpením z Nitry, Vrábeľ i Nových Zámkov


By Ján Ivančík - Posted on 17 marec 2010

"S našim umiestnením sme spokojní. Čo sa týka organizácie, mohlo to byť aj trochu lepšie," povedal na margo Ďuriba Cupu v Nových Zámkoch Miroslav Beták z mužstva Wizards.

Šiesteho a siedmeho marca ožili Nové Zámky kvalitným hokejbalom. Mesto na juhu Slovenska pripravilo pre všetkých záujemcov víkend s dobrou hrou.

Turnaja sa zúčastnili zástupcovia z nitrianskej FHbL, novozámockej ligy ale aj Vrábeľčania a Devínska Nová Ves z Bratislavy.

Poradie mužstiev na prvom až ôsmom mieste:

1.) Zámski Panáci NZ
2.) Máčalky NR
3.) Medziplanetárny transfunkcionér NR
4.) U18 NZ
5-8.) Predators Hurbanovo, Wizards Vráble, Devínska Nová Ves BA, Béčka NZ.

Turnaj začínal základnou časťou a medzi prvú osmičku sa prebojovali víťazi skupín. Následne sa pokračovalo systémom play-off štvrťfinále. O umiestnenie na 5 až 8 mieste sa nebojovalo.


"Vyžrebovanie nám určilo štvorčlennú skupinu v zloženi Wizards, Slza, U18 a Untitled,"
povedal pre fhbl.sk zástupca Vrábeľčanov Miroslav Beták. "V základnej skupine sme odohrali tri duely. Prvý zápas Wizards - Slza 2:2. Druhý zápas Wizards - U18 2:4. Tretí zápas Wizards - Untitled 11:0. Postúpili sme z druhého miesta v skupine do štvrťfinále, kde sme sa stretli s mužstvom Máčalky. Tento zápas sme prehrali 5:0, a tak sme sa v konečnom zúčtovani umiestnili na 5-8.mieste."

Organizátor hokejbalovej ligy vo Vrábľoch isté skúsenosti s prípravou podobných turnajov má. Spýtali sme sa ho na ciele jeho mužstva, ako aj na spokojnosť s organizáciou novozámockého podujatia. "Turnaja sme sa zúčastnili hlavne kvôli tomu, aby sme sa trochu rozhýbali pred začiatkom jarnej časti Vhbl," povedal Beták a doložil. "Mužstvo sme zložili čisto na báze dobrovoľnosti. Zúčastnil sa každý, kto mal chuť si zahrať. Nakoniec sa teda zišiel výber hráčov z našej ligy. Bola to pre nás aj trochu zmena, keďže u nás sa hrá systémom 4+1. Na podujatí sa našli rôzne mužstvá z rôznych výkonnostných kategórií. Pre nás boli niektorí aj celkom neznámi. Nedávali sme si prehnané ciele s umiestnením. S našimi výkonmi sme spokojní."

Na margo organizácie Miroslav Beták doložil: "Myslíme si, že bola na trošku slabšej úrovni, než sme predpokladali. Nechcem však nikoho uraziť. Pochopiteľne to nie je jednoduché a snaha sa cení."

foto: Miroslav Beták

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.7 (3 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 14 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.