Číha po prehre v Nitre: Doplatili sme na zostavu


By Ján Ivančík - Posted on 14 september 2010

"Nitru by som však ako nováčika nehodnotil. Možno mesto a štadión sú v lige nové, no hráči určite nie," povedal v rozhovore pre fhbl.sk Peter Číha z Doprastavu Bratislava.

Nitra na víťaznej vlne, zdolala aj Doprastav

V šládri druhého extraligového kola si zmerali sily LG TPS Doprastav Bratislava s domácimi Nitrianskymi Rytiermi. Od úvodu stretnutia mohla plná nitrianska aréna sledovať kvalitný hokejbal s množstvom šancí na oboch stranách. Vyrovnaný priebeh prvej tretiny sa napokon preniesol aj do výsledky úvodnej časti, ktorá sa skončila nerozhodne 1:1.

"Prvá tretina bola mimoriadne vyrovnaná. Obe mužstvá mali šance, ktoré mohli skončiť gólom. V druhej časti sme boli výrazne lepší ako domáci, no svoje príležitosti sme nevyužili. V treťom dejstve nám dochádzali sily. Neboli sme v optimálnej zostave a kondične sme na to doplatili," zhodnotil stretnutie tréner Doprastavu Peter Číha.

O osude duelu rozhodla tretia tretina. V nej mali navrch domáci a premietli svoju dominanciu tromi gólmi, čo napokon zmenilo celkový stav. "Hrali sme na necelé tri útoky, keďže sa hneď v úvode zranil Vavro, a tým sa nám rozpadla prvá formácia. Nitrania disponovali jednou formáciou navyše a to bolo cítiť. My sme totiž museli takmer celý zápas odohrať s útočníkom v defenzíve," hľadal príčiny neúspechu Číha.

Doprastav si musel zvyknúť aj na novú hraciu plochu. Úradujúci majster je totiž zvyknutý na betónové ihrisko. "Určite aj to malo svoj vplyv na náš výkon, ne nemienime sa na nič vyhovárať. Nerobíme z výsledku tragédiu. Pre nás to bolo prvé kolo. Blahoželéme súperovi k výhre a tešíme sa na odvetu," športovo poznamenal lodivod LG.

V podobnom duchu sa niesli i slová kapitána Mareka Kanicha. "V prvom rade sa chcem poďakovať našim chlapcom za bojovnosť a nasadenie. Odohrali sme s Nitrou zápas za ktorý sa nemusíme hanbiť. Po dvoch tretinách mohol byť vysledok opačný v náš  prospech, Nevyužili sme vyložené šance čo nás môže mrzieť ale ideme ďalej. Niekedy všetko čo strelíme na bránu súpera nám tam padne, ale včera sme proste nemali svoj deň. Škoda, že sme nehrali na kompletné tri päťky. Určite by sme záver zápasu zvládli lepšie. Ku koncu zápasu nám začali dochádzať sily čo Nitra dokázala využiť.Bol to velmi kvalitný duel nasadenim pripominal zapasy v play off,škoda že počas zakladnej časti nie je takýchto zapasov viac.Touto cestou chcem zagratulovať Nitre k víťazsvu," vyjadril sa pre klubový web Doprastavu kapitán LG Marek Kanich

Z výhry 4:1 sa teda napokon tešili domáci Nitrania. Pred plným štadiónom odohrali vydarené stretnutie. "Ja osobne som sa na zápas s Doprastavom moc tešil lebo som v tomto klube hrával a mám tam niekoľko kamarátov. Doprastav je uradujúci majster preto som to bral ako zápas, ktorý pravdivo ukáže momentálnu silu Nitry. Žiar nad Hronom nás v prvom kole moc nepreveril. Proti uradujúcemu majstrovi to bolo presne naopak. Zápas bol vyrovnaný respektive niektorých momentoch sme mali na vrch my a v niektorých Bratislavčania. O našom víťazstve napokon rozhodla záverečná tretina, v ktorej okliešteným Doprastavákom došli sily, a naopak my sme využili hru na štyri kompletné formácie. Po zápase som chalpcom v kabíne povedal, že tento zápas spĺňal všetky atribúty zápasu play-off. To znamená, že v ňom zviťazí ten, kto má viac trpezlivosti a viac síl. Pre Nitru ako nováčika bol zápas s LG Doprastavom veľkým sviatkom a sme radi, že sme mnohopočetnú divácku kulisu potešili perfektnou hrou v podaní oboch súperov a naším víťazstvom," vyslovil sa pre klubový web LG lghokejbal.sk hráč Nitry Robert Kašša.

Nitra žije hokejbalom

Nitra ako extraligový nováčik zapôsobila na úradujúceho majstra dobrým dojmom. Na podmienky sa Bratislavčania nesťažovali. "V Nitre to majú veľmi dobre zorganizované. Vidieť, že sa o hokejbal zaujímajú. Aj privítanie bolo super, na podmienky sme sa skrátka sťažovať nemohli. Na zápas proti nám prišlo aj dosť divákov, ktorí vytvorili výbornú kulisu," pre fhbl.sk povedal Peter Číha a pokračoval: "Nitru by som však ako nováčika nehodnotil. Možno mesto a štadión sú v lige nové, no hráči určite nie. V podstate za Nitru hrajú tí najlepší hráči z ostatných klubov. Od nás vzali jednu trojku, taktiež získali Ladivera a Hrivnáka. Tento klub teda nemôže byť označovaný ako nováčik."

Majster myslí na play-off

Doprastav čaká náročná sezóna. Po zmene kádra sú však ciele rovnaké. "Po sezóne nám odišlo desať hráčov, čo je skutočne príliš veľa. Káder sme však doplnili a sme pripravení bojovať o titul. Už sme sa poučili, že naháňanie sa za bodmi v základnej časti úspech nemusí priniesť. Pre nás sezóna začína v play-off," vyslovil tímové odhodlanie Peter Číha.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.1 (7 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.